Prowadzący: Bartłomiej Grad – Instruktor asystujący Shaolin 8 stopień, Instruktor Taiji 5 stopień

Trening sztuk walki rozpoczął w 1990r. w krakowskiej szkole sztuk walki YMAA Kraków. Uczestnik wielu warsztatów, seminariów, obozów krajowych i międzynarodowych prowadzonych przez Dr Yang Jwing-Minga. Jeden z najbardziej zaawansowanych instruktorów YMAA w Polsce. W 2000 r. uzyskał stopień instruktora asystującego YMAA, a w 2007 r. instruktora Taiji YMAA. Dyrektor YMAA Kraków Krowodrza, a następnie YMAA Nowa Huta. Obecnie trenuje i prowadzi zajęcia w YMAA Kraków.

Program zajęć:
Sobota
10:00 – 12:30          Zastosowania formy Tai Chi – Pchające Dłonie
15:00 – 17:30          Pchające Dłonie w ruchu – Centrowanie

Niedziela
9:30 – 12:00           Kij Taiji/Shaolin

Miejsce:
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku
ul. Sienkiewicza 57

Obowiązują zgłoszenia online. Zapisuję się.

Warsztaty są skierowane do ćwiczących bez względu na stopień zaawansowania.

Zastosowania formy Tai Chi – Pchające Dłonie
Zajęcia będą przeprowadzone pod kątem doskonalenia tradycyjnej 112-ruchowej formy Tai Chi stylu Yang, wg. programu YMAA. Praktyka sekwencji Tai Chi zostanie rozwinięta o zastosowania poszczególnych ruchów na bazie Pchających Dłoni. Materiał będzie realizowany pod kątem wymagań egzaminacyjnych wg. programu YMAA i będzie dostosowany do stopnia zaawansowania uczestników.

Pchające Dłonie – Centrowanie
Trening jest elementem łączącym rutynowe ćwiczenia Pchających Dłoni i Zastosowania form Tai Chi. W swobodnej praktyce rozwija umiejętności odczuwania (słuchania przez dotyk), rozumienia kierunków działania sił, podążania za nimi, przyklejania i przylegania w celu osiągnięcia przewagi do zastosowania technik Tai Chi. Na kolejnych poziomach w treningu wykorzystywane są zaawansowane techniki takie jak: spiralny, kontrolujący, pożyczający, kierujący i neutralizujący Jin.

Kij Taiji/Shaolin
Zajęcia będą przeprowadzone pod kątem nauki i doskonalenia technik wykorzystywanych w treningu z kijem wg. programu YMAA. Dla osób początkujących będzie to wstęp do prawidłowego posługiwania się tą bronią. Osoby już trenujące będą poznawać i doskonalić kolejne techniki.

Opłaty:
1 trening – 90zł
2 treningi – 130 zł
3 treningi – 160 zł

Kontakt:
Arek Gawroński
YMAA Białystok
508 055 483