Yang’s Martial Arts Association – YMAA

Yang’s Martial Arts Association (YMAA) zostało założone przez dr Yang Jwing-Ming’a w Boston, w 1982 roku z zamiarem promowania tradycyjnych chińskich sztuk walki Kung Fu (Gongfu) i Qigong (Chi Kung) w zachodnim świecie. W tym samym roku dr Yang rozpoczął szkolenie uczniów wg programu szkoleniowego YMAA Shaolin Długiej Pięści (Chang Quan),  Białego Żurawia (Bai He) Gongfu oraz stylu Yang Tai Chi Chuan (Taijiquan).

1 stycznia 1984 roku dr Yang założył YMAA Publication Center z zamiarem wydawania najwyższej jakości książek i instruktażowych kaset wideo na temat Qigong i chińskich sztuk walki. YMAA był również pionierem w branży DVD.

Dr Yang jest autorem ponad trzydziestu książek i pięćdziesiąt wideo i DVD o sztukach walki i Qigong. Jego prace zostały przetłumaczone na wiele języków obcych, w tym francuski, włoski, hiszpański, polski, węgierski, niderlandzki, czeski, bułgarski i rosyjski.

Przez ponad 30 lat działalności, dr Yang nauczał w wielu powstałych oddziałach YMAA na całym świecie. Podróżował do wielu krajów prezentując wykłady i seminaria na temat chińskich sztuk walki i Qigong.

Dr Yang Jwing-Ming został wybrany Człowiekiem Roku 2007 przez magazyn Inside Kung Fu.

W styczniu 2008 roku, najmłodszy syn dr Yang’a, Nicholas Yang, został nowym prezydentem YMAA International oraz dyrektorem szkoły YMAA w Bostonie. W marcu 2008 roku dr Yang przeniósł się do Kalifornii i rozpoczął program 10-letniego szkolenia YMAA Retreat Center.

W 1986 roku na zaproszenie p. Tadeusza Gackiego, dr Yang przyjechał do Polski i ustanowił Kwaterę Główną YMAA na Polskę i Europę Wschodnią. Pan Tadeusz Gacki został pierwszym prezydentem w YMAA Polska. Od tej pory dr Yang odwiedzał Polskę wielokrotnie szkoląc adeptów i instruktorów. Aktualnie w naszym kraju działa 9 ośrodków Kung Fu i Tai Chi (Taiji), w których naucza się zgodnie z wymogami YMAA.
Obecnie Kwatera Główna YMAA na Polskę i Europę Wschodnią jest w Krakowie, a prezydentem jest Robert Wąs.