Prowadzący: Robert Wąs, Mistrz YMAA Tai Chi i Shaolin – Prezydent YMAA Polska

Trening sztuk walki rozpoczął w wieku 12 lat od Judo. W wieku 16 lat trenował Taekwondo. W tym samym czasie zainteresował się Kung Fu i Taiji. Po kilku latach treningu pod okiem instr. Andrzeja Braksala uzyskał stopień instruktorski i dalej kontynuował swój trening. W 1989 r dzięki pomocy instr. Tadeusza Gackiego przystępuje oficjalnie do YMAA. Od tej pory nieprzerwanie szkoli się w kraju i zagranicą pod okiem dr Yang Jwing-Minga i innych nauczycieli sztuk walki, między innymi mistrza Li Mao-Ching, Liang Shou-You. Prowadzi oddział YMAA w Krakowie. W 1996 uzyskał stopień Asystenta Instr. YMAA, w 2004 Instruktora YMAA, w 2014 tytuł mistrza Shaolin Kung Fu w YMAA. Od 1999 r. pełni funkcję Prezydenta Wschodnioeuropejskiej Kwatery Głównej YMAA. Prowadzi szkolenia w zakresie Kung Fu, Taiji, Qin Na i Qigong w wielu krajach, m.in. we Włoszech, Holandii, Węgrzech, Francji, Portugalii, Irlandii, Anglii, Iranie, Południowej Afryce i USA. Triatlonista, ukończone dystanse: 1/8 IM, 1/4 IM, olimpijski,1/2 IM.

Program zajęć:
Sobota
10:00 – 12:30          Zastosowania bojowe formy Tai Chi Yang
15:00 – 17:30          Pchające Dłonie/Qin Na
17:30 – 18:30          Egzaminy Tai Chi/Shaolin

Niedziela
9:30 – 12:00           Shaolin Kung Fu oraz podstawy Shuai Jiao

Miejsce:
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku
ul. Sienkiewicza 57

Obowiązują zgłoszenia online. Zapisuję się.

Zastosowania bojowe formy Tai Chi Yang
Zajęcia będą przeprowadzone pod kątem nauki i doskonalenia tradycyjnej 112-ruchowej formy Tai Chi stylu Yang, wg. programu YMAA. Zajęcia będą obejmowały metody rozluźniania i pracy ciała, pchające dłonie i centrowanie, które zostaną rozwinięte o praktyczne zastosowania form ruchowych.

Pchające Dłonie
Trening Pchających Dłoni kładzie nacisk na zdolność odczuwania, rozumienia, podążania, przyklejania i przylegania – słuchania przez dotyk. Doskonale rozwija zmysł praktycznego zastosowania form, zasad i technik Tai Chi.

Qin Na
Trening dźwigni (Qin Na) składa się z technik chwytania oraz ucisku punktowego, które są wykorzystywane do kontrolowania przeciwnika. Program szkoleniowy YMAA zawiera naukę około 120 technik Qin Na.

Shaolin Kung Fu
Zajęcia będą poświęcone na naukę i doskonalenie materiału szkoleniowego YMAA w klasie Shaolin, zgodnie z poziomem zaawansowania uczestników. W YMAA trenujemy dwa zewnętrzne style Shaolin Kung Fu: Długa Pięść (Changquan) i Biały Żuraw (Bai He).

Shuai Jiao
Inaczej chińskie zapasy. Sztuka rzutu lub uniku, polegająca na obserwacji, zrozumieniu i wykorzystywaniu siły przeciwnika w celu jego obalenia. Zajęcia będą obejmowały naukę podstaw stylu, które zostaną rozwinięte o praktyczne zastosowania.

Warsztaty są skierowane do ćwiczących bez względu na ich stopień zaawansowania w treningu.

Opłaty:
1 trening – 100zł
2 treningi – 150 zł
3 treningi – 180 zł

Egzamin:
50 zł
(Płatne w dniu egzaminu)

Kontakt:
Arek Gawroński
YMAA Białystok
508 055 483


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *