Prowadzący: Bartłomiej Grad – Instruktor asystujący Shaolin 8 stopień, Instruktor Taiji 5 stopień

 Trening sztuk walki rozpoczął w 1990r. w krakowskiej szkole sztuk walki YMAA Kraków. Uczestnik wielu warsztatów, seminariów, obozów krajowych i międzynarodowych prowadzonych przez Dr Yang Jwing-Minga. Jeden z najbardziej zaawansowanych instruktorów YMAA w Polsce. W 2000 r. uzyskał stopień instruktora asystującego YMAA, a w 2007 r. instruktora Taiji YMAA. Dyrektor YMAA Kraków Krowodrza, a następnie YMAA Nowa Huta. Obecnie trenuje i prowadzi zajęcia w YMAA Kraków.

Program zajęć:
Sobota
10:00 – 12:30          Korekta formy pod kątem zastosowań
14:30 – 16:30          Pchające Dłonie – Centrowanie

Niedziela
9:30 – 12:00           Kij Taiji/Shaolin

Miejsce:
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku
ul. Sienkiewicza 57

Obowiązują zgłoszenia online. Zapisuję się.

Warsztaty są skierowane do ćwiczących bez względu na stopień zaawansowania.

Korekta formy stylu Yang
Zajęcia będą przeprowadzone pod kątem doskonalenia tradycyjnej 112-ruchowej formy Tai Chi stylu Yang, wg. programu YMAA. Praktyka doskonalenia będzie obejmowała podstawowe sposoby rozluźniania i relaksacji, poruszania się oraz pracy ciała, które zostaną rozwinięte o praktyczne zastosowania form Tai Chi. Materiał będzie realizowany pod kątem wymagań egzaminacyjnych wg. programu YMAA w zależności od stopnia zaawansowania uczestników.

Pchające Dłonie – Centrowanie
Trening jest elementem łączącym rutynowe ćwiczenia Pchających Dłoni a Zastosowania form Tai Chi. W swobodnej praktyce rozwija umiejętności odczuwania (słuchania przez dotyk), rozumienia kierunków działania sił, podążanie za nimi, przyklejanie i przyleganie w celu osiągnięcia przewagi do zastosowania technik Tai Chi. Na kolejnych poziomach w treningu wykorzystywane są zaawansowane techniki takie jak: spiralny, kontrolujący, pożyczający, kierujący i neutralizujący Jin.

Kij Taiji/Shaolin
Zajęcia będą przeprowadzone pod kątem nauki i doskonalenia technik wykorzystywanych w treningu z kijem wg. programu YMAA. Dla osób początkujących będzie to wstęp do prawidłowego posługiwania się tą bronią. Osoby już trenujące będą poznawać i doskonalić kolejne techniki.

Opłaty:
1 trening – 80zł
2 treningi – 120 zł
3 treningi – 150 zł

Kontakt:
Arek Gawroński
YMAA Białystok
508 055 483

Kategorie: Warsztaty i Obozy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *