Prowadzący: Robert Wąs, Mistrz YMAA Tai Chi i Shaolin – Prezydent YMAA Polska

Trening sztuk walki rozpoczął w wieku 12 lat od Judo. W wieku 16 lat trenował Taekwondo. W tym samym czasie zainteresował się Kung Fu i Taiji. Po kilku latach treningu pod okiem instr. Andrzeja Braksala uzyskał stopień instruktorski i dalej kontynuował swój trening. W 1989 r dzięki pomocy instr. Tadeusza Gackiego przystępuje oficjalnie do YMAA. Od tej pory nieprzerwanie szkoli się w kraju i zagranicą pod okiem dr Yang Jwing-Minga i innych nauczycieli sztuk walki, między innymi mistrza Li Mao-Ching, Liang Shou-You. Prowadzi oddział YMAA w Krakowie. W 1996 uzyskał stopień Asystenta Instr. YMAA, w 2004 Instruktora YMAA, w 2014 tytuł mistrza Shaolin Kung Fu w YMAA. Od 1999 r. pełni funkcję Prezydenta Wschodnioeuropejskiej Kwatery Głównej YMAA. Prowadzi szkolenia w zakresie Kung Fu, Taiji, Qin Na i Qigong w wielu krajach, m.in. we Włoszech, Holandii, Węgrzech, Francji, Portugalii, Irlandii, Anglii, Iranie, Południowej Afryce i USA. Triatlonista, ukończone dystanse: 1/8 IM, 1/4 IM, olimpijski,1/2 IM.

Program zajęć:
Sobota
10:00 – 12:30          Korekta formy pod kątem zastosowań
14:30 – 16:30          Pchające Dłonie – Centrowanie
16:30 – 18:00          Egzaminy Tai Chi/Shaolin

Niedziela
9:30 – 12:00           Kij Taiji/Shaolin

Miejsce:
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku
ul. Sienkiewicza 57

Obowiązują zgłoszenia online. Zapisuję się.

Warsztaty są skierowane do ćwiczących bez względu na stopień zaawansowania.

Korekta formy stylu Yang
Zajęcia będą przeprowadzone pod kątem doskonalenia tradycyjnej 112-ruchowej formy Tai Chi stylu Yang, wg. programu YMAA. Praktyka doskonalenia będzie obejmowała podstawowe sposoby rozluźniania i relaksacji, poruszania się oraz pracy ciała, które zostaną rozwinięte o praktyczne zastosowania form Tai Chi. Materiał będzie realizowany pod kątem wymagań egzaminacyjnych wg. programu YMAA w zależności od stopnia zaawansowania uczestników.

Pchające Dłonie – Centrowanie
Trening jest elementem łączącym rutynowe ćwiczenia Pchających Dłoni a Zastosowania form Tai Chi. W swobodnej praktyce rozwija umiejętności odczuwania (słuchania przez dotyk), rozumienia kierunków działania sił, podążanie za nimi, przyklejanie i przyleganie w celu osiągnięcia przewagi do zastosowania technik Tai Chi. Na kolejnych poziomach w treningu wykorzystywane są zaawansowane techniki takie jak: spiralny, kontrolujący, pożyczający, kierujący i neutralizujący Jin.

Kij Taiji/Shaolin
Zajęcia będą przeprowadzone pod kątem nauki i doskonalenia technik wykorzystywanych w treningu z kijem wg. programu YMAA. Dla osób początkujących będzie to wstęp do prawidłowego posługiwania się tą bronią. Osoby już trenujące będą poznawać i doskonalić kolejne techniki.

Opłaty:
1 trening – 80zł
2 treningi – 120 zł
3 treningi – 150 zł

Egzamin:
40 zł
(Płatne w dniu egzaminu)

Kontakt:
Arek Gawroński
YMAA Białystok
508 055 483

Kategorie: Warsztaty i Obozy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *