Rozpoczęcie treningów – wrzesień 1985
Oficjalne rozpoczęcie treningów w Tychach prowadzonych przez pana Tadeusza Gackiego według programu Yangs Martial Arts Association (YMAA).

 1986

Mistrz w Polsce – pierwszy raz – kwiecień
Mistrz Yang przeprowadza w Tychach dwutygodniowe seminarium, w którym oprócz gospodarzy uczestniczyli zaproszeni instruktorzy: Jarosław Koza z Gdyni oraz Andrzej Braksal z Warszawy. Kończąc swą wizytę w Polsce mistrz Yang Jwing Ming ustanowił w Tychach Kwaterę Główną YMAA w Polsce, zaś Tadeusz Gacki został mianowany Dyrektorem YMAA w Polsce oraz Trenerem Instruktorów.

 Nowe szkoły YMAA
Rozpoczynają kolejne szkoły trening według programu YMAA: Gdynia, Warszawa, Poznań, Kalisz i Gdańsk.

 1987

 Ogólnopolskie Mistrzostwa YMAA – wrzesień
W Tychach odbyły się pierwsze Mistrzostwa YMAA

 1988

 Seminarium z Alexem Kieslem – październik
Odbyło w Tychach dwutygodniowe seminarium YMAA, które poprowadził pan Alex Kiesel. W ramach zajęć nauczany był materiał Shaolin od I do VI poziomu plus podstawy Taijiquan (Tai Chi Chuan).

 1989

 Nowe szkoły YMAA – wrzesień
W skład YMAA Poland wchodzą następujące szkoły: Tychy, Bielsko-Biała, Poznań, Gdynia, Gdańsk, Katowice i Kraków.

 Seminarium z Michaelem Witherholdem – październik
2 tygodniowe seminarium w Tychach prowadzone przez instruktora YMAA Michaela Witherhold’a. Tematem seminarium były podstawy Shaolin Kung Fu (Shaolin Gongfu).

 1990

 Seminarium z Peterem Dinhem – październik
Jak co roku odbyło się dwutygodniowe seminarium z instruktorem z Bostonu, tym razem był to Peter Dinh. W ramach zajęć został przekazany kolejny materiał z zakresu Shaolin (poziom podstawowy i średniozaawansowany) oraz kontynuacja podstaw Taiji (Tai Chi). Seminarium miało zadanie przygotować polskich uczniów przed seminarium z Mistrzem.

 1991

 Druga wizyta Mistrza w Polsce – maj
Mistrz Yang wraz z panem Michaelem Withrholdem przeprowadzają trzytygodniowe seminarium w Tychach i Gdańsku. Tematem seminarium był trening podstawowy i średniozaawansowany w Tai Chi Chuan oraz Shaolin Kung Fu. Podczas tego seminarium Narcyz Latecki, Jacek Zając oraz Marian Łukowicz uzyskują stopień asystenta instruktora Shaolin YMAA. Od tego momentu Katowice, Tychy i Bielsko-Biała stają się pełnoprawnymi filiami YMAA. Mistrz Yang ustanawia w Tychach Wschodnio Europejską Kwaterę Główną, zaś na jej Prezydenta zostaje mianowany pan Tadeusz Gacki.

 1992

 Seminarium z Mistrzem Yangiem – luty
Mistrz Yang przeprowadza tygodniowe seminarium w Tychach. Tematem seminarium były podstawy Tai Chi Chuan i Hsing Yi. Dariusz Przybyła i Waldemar Gruchlik uzyskują stopień asystenta instruktora Shaolin YMAA.

 Piotr Czerepuk – Asystentem Instruktora Shaolin – czerwiec
Piotr Czerepuk będąc w Kwaterze Głównej YMAA w Bostonie uzyskuje stopień asystenta instruktora Shaolin YMAA. Gdańsk staje się filią YMAA.

 Seminarium z Wen Ching Wu – lipiec
Odbyło się dwutygodniowe seminarium w Dusznikach – Zdrój wraz z instruktorem YMAA Wen Ching Wu. Tematem seminarium były podstawy Tai Chi Chuan, Hsing Yi i Bakua Chuan.

 1993

 Seminarium z Rami Rones – sierpień
Dwutygodniowe seminarium w Szczyrku wraz z instruktorem YMAA Rami Rones. Tematem zajęć był podstawowy i zaawansowany trening Tai Chi Chuan i Hsing Yi.

 1994

 Jarosław Koza prezydentem EEHQ – styczeń
Pan Jarosław Koza zostaje wybrany na stanowisko Prezydenta EEHQ, zaś Gdynia staje się automatycznie siedzibą Wschodnio Europejskiej Kwatery Głównej.

 Seminarium z Mistrzem Yangiem – kwiecień
Mistrz Yang Jwing Ming przeprowadza kilkudniowe seminarium w Gdyni. Tematem seminarium był Chi Kung (Qigong), Chin Na (Qin na) oraz podstawowy trening Shaolin Kung Fu.

 Seminarium z Rami Rones – lipiec
Dwutygodniowe seminarium w Gdyni wraz z instruktorem YMAA Ramel Rones. Tematem seminarium był trening podstawowy i średnio zaawansowany Tai Chi Chuan oraz Shaolin Kung Fu.

 Seminarium z Mistrzem Yangiem – wrzesień
Mistrz Yang przeprowadza w Gdyni kilkudniowe seminarium, podczas którego pan Jarosław Koza uzyskuje stopień asystenta instruktora Shaolin YMAA. Gdynia staje się filią YMAA.

 1995

 Seminarium z Jeff Pratem – sierpień
10 dniowe seminarium odbyło się w Augustowie wraz z instruktorem YMAA panem Jeff Pratem. Tematem seminarium był trening podstawowy i średniozaawansowany Tai Chi Chuan.

 Seminarium z Mistrzem Yangiem – wrzesień
Mistrz Yang przeprowadza kilkudniowe seminarium we Wrocławiu. Tematem seminarium było Chin Na i Tai Chi Chuan. Marek Sadowski, Maciej Ciesielski i Karol Lubecki uzyskują stopień asystenta instruktora Shaolin YMAA.

 1996

 Robert Wąs Asystentem Instruktora Shaolin – maj
Robert Wąs przebywając w Kwaterze Głównej w Bostonie uzyskuje stopień asystenta instruktora Shaolin YMAA.

 Seminarium z Narcyzem Lateckim – sierpień
Odbyło się dwutygodniowe seminarium w Krakowie z instruktorem YMAA Narcyzem Lateckim. Tematem seminarium był trening podstawowy i zaawansowany Shaolin.

 Seminarium z Mistrzem Yangiem oraz Wielkim Mistrzem Li – sierpień
Mistrz Yang wraz z Wielkim Mistrzem Li Mao Chingiem przeprowadzili kilkudniowe seminarium w Krakowie. Tematem seminarium był trening podstawowy i zaawansowany Shaolin i Tai Chi Chuan.

 I Festiwal Tai Chi Chuan – grudzień
I Festiwal Tai Chi Chuan, organizowany przez YMAA w Gdańsku. Zostały zaprezentowane Pchające Dłonie w formie rywalizacji sportowej (pierwszy raz w Polsce!!)

 1997

 Seminarium z Mistrzem Yangiem – marzec
Mistrz Yang przeprowadza kilkudniowe seminarium w Gdańsku. Tematem zajęć był trening Shaolin i Tai Chi Chuan.

 1998

 Seminarium z Mistrzem Yangiem – marzec
Odbyło się seminarium w Krakowie, prowadzone przez Mistrza Yang Jwing Minga, dotyczyło one chińskiego masażu, Chin Na, Tai Chi Chuan oraz Shaolin. Podczas tego seminarium Rafał Szulkowski i Mariusz Targos uzyskali stopień asystenta instruktora Shaolin YMAA, zaś pan Jarosław Koza stopień asystenta instruktora Tai Chi Chuan YMAA. Szkoła we Wrocławiu stała się oficjalną filią YMAA. Pan J. Koza ponownie został wybrany na Prezydenta EEHQ YMAA.

 II Festiwal Tai Chi Chuan – kwiecień
II Festiwal Tai Chi Chuan – Mistrzostwa Polski w stylach wewnętrznych, organizowane w Gdańsku, przez YMAA.

 II Mistrzostwa YMAA w Kung Fu – kwiecień
II Mistrzostwa YMAA w Kung Fu, w Bielsku-Białej.

Seminarium z Mistrzem Yangiem – wrzesień
Podczas seminarium odbywającym się w Budapeszcie z Mistrzem Yangiem, Adam Wypart uzyskał stopień asystenta instruktora Tai Chi Chuan YMAA. Szkoła w Katowicach przekształciła się w filię YMAA.

1999

Seminarium z Mistrzem Yangiem – marzec
Odbyło się kilkudniowe seminarium w Szczyrku prowadzone przez Mistrza Yanga. tematem seminarium był trening zaawansowany Shaolin oraz Tai Chi Chuan. Na Prezydenta EEHQ YMAA został wybrany pan Robert Wąs, automatycznie siedziba EEHQ YMAA została przeniesiona do krakowskiego ośrodka. Adam Dzieciątko, Paweł Antonowicz, Rafał Kulbaka, oraz Kazimierz Szyrowski uzyskali stopień asystenta instruktora Shaolin YMAA. Kazimierz Szyrowski uzyskał również stopień asystenta instruktora Tai Chi Chuan YMAA.

Skład szkół YMAA Polska – kwiecień
W skład YMAA Poland wchodzą następujące oddziały: YMAA Gdańsk, YMAA Gdańsk – 1 YMAA, Gdańsk – 2 YMAA, Gdynia YMAA Sopot – Gdynia, YMAA Gniezno, YMAA Bełchatów, YMAA Białystok, YMAA Bielsko – Biała, YMAA Kraków, YMAA Wrocław, YMAA Katowice, YMAA Warszawa.

III Mistrzostwa Polski w Taijiquan w Gdańsku – listopad
13 – 14 listopada 1999 – odbyły się III Mistrzostwa Polski w Tai Chi Chuan w Gdańsku. Głównym organizatorem była HQEE oraz YMAA Gdańsk.

III Mistrzostwa Polski Kung Fu YMAA – listopad
27 listopada 1999 – odbyły się w Bielsko – Białej II Mistrzostwa Polski Kung FU YMAA. Organizatorem był YMAA Bielsko – Biała.

2000

Seminarium z Mistrzem Yangiem w Krakowie – marzec
Marzec 2000 – odbyło się seminarium z mistrzem Yangiem. Tematem zajęć był Biały Żuraw, Chin Na oraz Pchające Dłonie Taiji.

I Letni Międzynarodowy Obóz YMAA w Budapeszcie – sierpień
18 – 28 sierpnia 2000 – odbył się w Budapeszcie First Annual European Summer Camp YMAA prowadzony przez dr Yang Jwing Minga. Podczas tego obozu prowadzone były zajęcia z shaolin i taiji Qin Na, sparring, Pchające Dłonie Taiji, Zastosowania Formy 112 postaw Taiji, Shaolin, Qigong oraz medytacja. Oprócz dr Yanga zajęcia prowadził Wielki Mistrz Li Mao Ching z Tajwanu, oraz instruktorzy YMAA. Na letnim obozie w Budapeszcie stopnień asystenta instruktora shaolin zdobyli: Krzysztof Marcinek, Zbigniew Panasewicz, Bartłomiej Grad. Asystenta instruktora z Tai Chi Chuan uzyskali: Robert Wąs i Zbigniew Wróbel.

Seminarium z Mistrzem Yangiem – wrzesień
30.09.00 – 01.10.00 odbyło się dwudniowe seminarium w Budapeszcie na którym stopień asysytenta instruktora z Shaolinu zdobył Dominik Szczęsny, zaś asystenta instruktora z Tai Chi Chuan uzyskała Barbara Wypart.

I Ogólnopolskie seminarium YMAA – listopad
W dniach 25 – 26.11.00 odbyło sie we Wrocławiu seminarium YMAA Shaolin, Taiji. W programie seminarium zostało zawarte: Trening Shaolin – podstawy, korzeń Długiej Pięści oraz korekta form. Trening Taiji – Pchające Dłonie. Egzaminy z Shaolin i Taiji.

2001

II Ogólnopolskie Seminarium YMAA – luty
W dniach 24 – 25.02.2001 odbyło się w Gdańsku seminarium YMAA poświęcone podstawowemu treningowi Pchających Dłoni Taiji oraz aplikacji wojennych Shaolin. Cykl zajęć został zakończony egzaminami z Shaolin i Taijiquan.

Zgrupowanie Instruktorów YMAA Polska w Porębie – kwiecień
Po raz pierwszy zostało zorganizowane seminarium instruktorów YMAA. Oprócz regularnych treningów mieliśmy okazję spłynąć pontonami Dunajec w trakcie powodzi (takiej wody podobno jeszcze tam nie było!!).

II Summer Camp YMAA – 15 – 24.08.2001
Tym razem Summer Camp odbył się w Suchej Beskidzkiej. Podczas zajęć uczestniczyło ponad 150 osób, które miały okazję uczyć się Shaolin, sparingu Shaolin, Chin Na, Taiji Chin Na, zastosowań Chin Na Taiji i sekwencji Taiji. Całość nadzorował Mistrz Yang Jwing Ming, a do pomocy miał kilku instruktorów z Polski i USA.

2002

Zgrupowanie Instruktorów YMAA Polska koło Olsztyna – kwiecień
Po raz kolejny zostało zorganizowane seminarium, tym razem przez instruktora Macieja Ciesielskiego. Oprócz regularnych treningów mieliśmy okazję zaznajomić się z jazda konną, co u niektórych wyglądało bardzo ciekawie :))

III YMAA Summer Camp – Balaton, Węgry – siepień
Jak co roku odbył sie już trzeci letni międzynarodowy obóz YMAA. Tym razem ponownie zawitaliśmy w gościnne progi Węgier. Obóz odbył się nad malowniczym jeziorem Balaton, które jest znane chyba na całym świecie ze swojego malowniczego otoczenia. Po raz kolejny mieliśmy okazje przyjrzeć się kunsztowi i precyzji u Mistrza Yang Jwing-Minga zarówno w Taiji jak i w Shaolinie oraz Qigong. Obóz liczył ponad 150 osób, co sprawiło że można było wymieniać się doświadczeniami z wieloma partnerami podczas treningu (jak i poza nim).

2003

Seminarium YMAA w Porębie – marzec 2003
W dniach 20 – 23 marzec odbyło sie seminarium szkoleniowe dla instruktorów i zaawansowanych uczniów YMAA. Całość prowadził instruktor Robert Wąs. Seminarium zakończyło sie egzaminami z Taiji oraz Shaolin Kung Fu.

Seminarium San Da – 19-22 czerwiec 2003
W Stężycy odbyło sie czterodniowe seminarium San Da prowadzone przez instruktora YMAA Pedra Rodriguesa. Na poszczególnych zajęciach zostały przećwiczone podstawowe techniki ręczne, nożne, ich kombinacje, sposoby poruszania oraz cała gama rzutów. W szkoleniu uczestniczyli instruktorzy YMAA oraz zaawansowani studenci.

IV Summer Camp YMAA – 15-24.08.2003
Tym razem Summer Camp odbył się w Ustce. Podczas zajęć uczestniczyło ponad 120 osób, które miały okazję uczyć się Białego Żurawia, Set-Sparringu Taiji, Chin Na oraz wiele innych rzeczy. Całość nadzorował Mistrz Yang Jwing Ming, a do pomocy miał kilku instruktorów z Polski, Portugalii oraz USA.

Seminarium z Mistrzem Yangiem – Warszawa (październik)
Tematem seminarium były Pchające Dłonie, Taiji Qin Na i Biały Żuraw. W seminarium wzięło udział ponad 100 osób, studentów YMAA i innych szkół.

2004

Zebranie dyrektorów szkół YMAA – styczeń
Na zebraniu sformułowano wstępny projekt konstytucji YMAA Polska, wydalono cztery szkoły z YMAA (szkoły: P. Czerepuka, P. Antonowicza i A. Dzieciąto, K. Marcinka, P. Ponhke), zmieniono statusy kilku szkół.

Seminarium San Da – luty 2004
W Niedźwiedziu koło Mszany Dolnej odbyło sie czterodniowe seminarium San Da prowadzone przez instruktora YMAA Pedra Rodriguesa. Na poszczególnych zajęciach zostały przećwiczone średniozaawansowane techniki techniki ręczne, nożne, ich kombinacje, sposoby poruszania oraz cała gama rzutów. W szkoleniu uczestniczyli instruktorzy YMAA oraz zaawansowani studenci.

Seminarium z Mistrzem Yangiem – marzec
W Krakowie odbyło się kolejne seminarium z dr Yang, Jwing-Mingiem, w którym wzięło udział ponad 100 osób z całej Polski. Tematem seminariów były: Chin Na (Qin Na – Shaolin, Taiji), Qigong Małego Krążenia i Biały Żuraw Shaolin.

Letni Obóz YMAA (Poręba) – sierpień
W dniach 6-15 sierpień 2004 w Porębie k/Myślenic odbył się Letni Obóz YMAA. Udział wzięło w nim ponad 90 uczestników z ośrodków YMAA i osób niezrzeszonych.
Zajęcia rozpoczynały się porannym qigongiem, a potem następowały dwa bloki 2,5 godzinne treningów Taijiquan/Shaolin w równoległych klasach. Pierwsze zajęcia przeznaczone były przeważnie na wspólny trening (sekwencje, doskonalenie technik, trening wzmacniający dla grupy Shaolin), a zajęcia popołudniowe na naukę nowego i korektę zaawansowanego programu.

Seminarium z Mistrzem Yang’iem – październik
W Gdyni odbyło się seminarium z dr Yang, Jwing-Ming’iem, w którym wzięło udział prawie 100 osób. Organizatorami seminarium byli M. Ciesielski (YMAA Gdynia) i R. Szulkowski (YMAA Sopot) a tematami seminariów Qigong Kuli Taiji, Qigong Białego Żurawia (miękki i twardy) oraz Shaolin Biały Żuraw i Pchające Dłonie Taiji. R. Wąs zdał na 10 st. Shaolin (INSTRUKTOR wg programu YMAA, dotąd tylko jedna osoba tego dokonała), M. Ciesielski i Z. Panasewicz zdali na 3 st. Taijiquan (Asystent Instruktora wg programu YMAA). Mistrz zezwolił również na samodzielne prowadzenie szkoły Z. Panasewiczowi (YMAA Nowa Huta).

Seminarium z Mistrzem Yang’iem – marzec
Tym razem w Budapeszcie odbyło się seminarium z dr Yang, Jwing-Ming’iem, w którym wzięło udział 12 osób z Polski (Kraków, Wrocław, Sopot, Poznań), zajęcia Shaolin (poruszanie, kopnięcia, sparring), Taijiquan (sekwencja, trening z partnerem), Qigong (Biały Żuraw – miękki i twardy), Qin Na (Shaolin, Taijiquan).
Były również egzaminy: Ana Martins (zdany 4 st. Shaolin, Kraków), Grzegorz Rogiński (zdany 2 st. Taiji, Sopot), Zbigniew Panasewicz (zdany 7 st. Shaolin, Nowa Huta).

Obóz Letni YMAA (Brenna) – lipiec
W obozie wzięło udział ponad 80 osób z Polski i zagranicy trenując Taijiquan i Shaolin. Kadrę stanowili:  Robert Wąs, Pedro Rodrique, Victor Casqueiro, Rafał Szulkowski, Zbigniew Panasewicz i Bartek Grad.

YMAA Summer Camp (Portugalia) – sierpień
B. Grad (Kraków) zdał na 7 st. Shaolin i 4 st. Taiji, M. Sroczyński i W. Hrymniak (obaj Warszawa) zdali na 4 st. Taiji.