Menu

01.06.19 - Warsztaty Qigong

Prowadzący: Krzysztof Operacz

Miłośnik Tai Chi i Qigong, a także innych metod wewnętrznej pracy nad sobą. Propagator samodzielnego terningu na świażym powietrzu. Wieloletni praktyk Tai Ch i różnych przekazów i stylów. Autor bloga Tai Chi po polsku. Więcej...

Program zajęć:
01.06 – Sobota
10:00 – 12:30         Qigong – Yijinjing
15:00 - 17:30          Qigong – 10 wzorców

Miejsce:
Park Konstytucji 3 maja (Zwierzyniec).

Wypełnij Zgłoszenie uczestnictwa.

Qigong
Początkowo był rozwijany przez Chińczyków jako środek zapewniający dobre zdrowie. Przez ponad 4000 lat Chińczycy badali krążenie Qi w ludzkim ciele, jego związek z porami roku, pogodą i porą dnia. Przestudiowano dogłębnie wiele metod pozwalających  utrzymać krążenie Qi na właściwym poziomie. Metody te można z grubsza podzielić na dwie kategorie: zachowanie zdrowia i leczenie. W pierwszej kategorii wyszczególnione są metody pozwalające utrzymać organizm w dobrym zdrowiu i zminimalizować degenerację organów celem wydłużenia życia. W drugiej natrafiamy na techniki pomocne przy leczeniu rozmaitych chorób. (dr Yang Jwing Ming)

Yi Jin Jing
Zamiana mięśni/ścięgien, zestaw ćwiczeń polegających na koordynacji ruchu z oddechem nastawionych na poprawę stanu zdrowia. Celem praktyki jest intensywne wzmocnienie mięśni i ścięgien, przez co ćwiczący osiąga znaczną poprawę siły i elastyczności, szybkości i wytrzymałości, równowagi i koordynacji ciała. Oryginalnie zestaw ćwiczeń został stworzony w świątyni Shaolin.

10 wzorców
Pozornie proste ćwiczenia pozwalające na skoordynowanie poruszania ciałem, oddechu oraz w późniejszym czasie także umysłu. Regularna praktyka pozwala na lepsze zrozumienie mechaniki ciała oraz zasad określających istniejące w ciele połączenia. Szczególnie przydatne dla osób szukających zrozumienia ruchów w formie oraz zastosowaniu ich w sparringu. Ten zestaw Ćwiczenie to pozwala także wzmocnić ciało od strony fizycznej, zarówno u człowieka zdrowego, a także u osoby w trakcie rekonwalescencji. Dużą zaletę tego systemu jest możliwość samodzielnej pracy bez względu na miejsce w którym się znajdujemy (las, dom).

Warsztaty są skierowane do ćwiczących bez względu na stopień zaawansowania. Zajęcia będą dostosowane do poziomu ćwiczących.

Koszty:
Całość - 60 zł

Kontakt:
Arek Gawroński
YMAA Białystok
508 055 483
a.gawronski[at]ymaa.bialystok.pl

Log In or Register